17 listopada 2019 r. odbył się w Odrzykoniu II Bieg Niepodległości im. ks. płk. Józefa Panasia. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Odrzykoniaków przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej z Odrzykonia.

Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach – bieg i marsz nordic walking. Trasa licząca 5 kilometrów wiodła ulicami ks. płk. Józefa Panasia, Kazimierza Wielkiego, Marii Konopnickiej, Władysława Jagiełły, Armii Krajowej, Józefa Piłsudskiego i Jana Pawła II. Start i meta usytuowana była obok Domu Kultury.

W kategorii bieg wzięło udział 182 biegaczy, a w marszu nordic walking 60 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale II Biegu Niepodległości w Odrzykoniu.

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród biegaczy najszybciej 5 kilometrową trasę pokonał Wojciech Pelczar z czasem 16 minut i 28 sekund. Drugi na mecie był Szymon Gużkowski, trzeci Paweł Krochmal. Wśród kobiet triumfowała Anna Skóra przed Anną Klus i Izabelą Zatorską.

W zawodach nordic walking najlepszym okazał się Radosław Niepokój przed Robertem Janochą i Witoldem Zychem. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Pasieka, przed Małgorzatą Krawczyk i Agnieszką Galicą-Niepokój.

Wyróżniono także zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wójt Gminy Wojaszówka p. Sławomir Stefański ufundował i wręczył piękne puchary dla najlepszych zawodników z naszej gminy, a sołtys Odrzykonia p. Jan Krygowski wyróżnił pucharami najlepszych zawodników z naszej miejscowości.

Po dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych, które ufundowała firma Eco-line, jeden ze sponsorów II Biegu Niepodległości w Odrzykoniu. Wśród sponsorów imprezy znaleźli się również: Firma Eurosim 3 państwa Joanny i Roberta Mrozków, Noclegi na Rozdrożu państwa Sabiny i Wacława Zaporów, Dorsum p. Zofii Gorczycy, Zambet p. Franciszka Pelczara, Mar-Pal p. Piotra Zajdla. W gronie sponsorów znalazł się także p. Andrzej Dziugan – Radny Powiatu Krośnieńskiego oraz sponsor, który pragnął pozostać anonimowym. Delikatesy Centrum z Odrzykonia przekazały artykuły spożywcze, a firma Jantar państwa Lucyny i Jana Jawor pyszne wafle. Wejściówki na seanse kinowe i do siłowni zasponsorowały Kino Helios i Eurogym. Wszystkim sponsorom jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała policja, załoga karetki pogotowia oraz niezastąpieni druhowie strażacy z OSP Odrzykoń.

Dopisała piękna słoneczna pogoda i wspaniali kibice, którzy dopingowali zawodników na mecie, starcie i na trasie biegu. Miła atmosfera, sportowa rywalizacja, dobry humor i pozytywne emocje sprawiły, że była to wspaniała impreza sportowa, która miała na celu nie tylko popularyzowanie kultury fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia ale była także świetną promocją i wizytówką naszej miejscowości oraz formą popularyzacji postaci naszego Rodaka ks. płk. Józefa Panasia – patrona Biegów Niepodległości w Odrzykoniu.